Keszthely (Balaton)

Keszthely (Balaton)

Kesthely - Zámok

Mesto Keszthely s 21.000 stálymi obyvateľmi je najľudnatejšou obcou pri jazere Balaton. Právom sa uchádza o titul hlavného mesta Balatonu. Jeho prírodné prostredie, v ktorom sa nachádza, juhozápadný cíp Balatonu a úpätie Keszthelyské pohorie sa vyvíjalo niekoľko stomiliónov rokov.

Keszthely má 750-ročnú históriu. Je najbohatšou obcou na historické a kulturálne pamiatky pri Balatone, je duchovným centrom celého pribalatonskeho regiónu. Panoráma s patinou, rad historických dedičstiev rôznych dôb, jediné autenticky obnovené ostrovné kúpele jazera sa zaslúžia o jedinečnú atmosféru mesta. Na pešej zóne v centra mesta Vás očakávajú reštaurácie a kaviarne s príjemnou atmosférou. Dôkazom výnimočného postavenia mesta pri jazere Balaton sú náročne obnovený a zariadný kaštiel Festeticsovcov (kaštieľ Helikon) s jedinečným parkom, gotický farný kostol na námestí mesta a Múzeum Balatonu.

Vďaka historickým pamiatkám, múzeám a pozoruhodnostiam je jedným sa najnavštevovanejších pribalatonským mestom. Dynamicky sa rzvíjajúce mesto je od prvého desaťročia 20. storočia obľúbeným letoviskom, ktorá očakáva návštevníkov aj bohatou kultúrnou ponukou.

Pláže pri Balatone

Mesto očakáva turistov s 3 plážami pri Balatone: Mestská páž, Helikon a Libás (husia).

Mestská pláž: Jej najtypickejšou stavbou je budova ostrovných kúpeľov z roku 1864, úplne zrekonštruovaná v roku 2007. Stavba sa funkčne prispôsobila k pláži, ktorá bola vybavená najmodernejšou technikou a stavebnými riešeniami 21. storočia. Cena vstupenky na pláž obsahuje používanie tobogánu, zážitkového bazénu v tvare jazera Balaton a lehátka. Počas letných mesiacov je v prevádzke známe hudobno-zábavný, čiastočne zastrešený podnik, Viviera, pripomínajúci tropickú atmosféru. Mestská pláž očakáva milovníkov Balatonu, slnka a kúpania s obnovenými sprchami, stravovacími zariadeniami na vynikajúcej úrovni a športovými ihriskami pre volejbal a plážový futbal. Tel.: +36 (0)83 312241.

Helikon: Kvôli zvýšenému záujmu o rekreáciu po 1. svetovej vojne, Mestská pláž nestačila kapacitne obslúžiť záujemcov, preto časť brehu prestavali a v roku 1927 otvorili novú pláž. Na mieste voľnej pláže sa od 50-tich rokov postupne vybudovala pláž Helikon, ktorá bola v poslednom desaťročí značne rozšírená. Impozantný záliv, ktorý obklopuje pláž Helikon je obľúbený ľuďmi uprednostňujúci kľudnejší relax.

Libás: Pláž sa nachádza blízko mestskej časti Zámor. Vďaka rozvoji posledných rokov sa zmodernizovali vodné bloky a vybudovali sa obslužné jednotky na vysokej úrovni. V tesnej blízkosti pláže sa nachádza prístav plachetníc, Phoenix. Po večeriach sa môžete zabaviť pri hudbe funky, latino a progressive.

Adresa: Lóczy L. utca, Keszthely, GPS súradnice: 46.7651 17.2666

Vstupné: dospelí 500 Ft, študenti 400 Ft, parkovanie zdarma

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím