Kúpele v Maďarsku
Naše novinky
Vyhľadávanie
Turistické regióny Mestá a obce Typy kúpeľov Indikácie Typy pobytov

Gránit Zalakaros - Kúpalisko, Aquapark a Liečebné kúpele

naspäť na Kúpele Zalakaros

Zalakaros - Region: Zadunajsko, Západné Zadunajsko

Typy kúpeľov: Aquaparky, Liečebné kúpele, Termálne kúpaliská

Mesto Zalakaros ležiace v západnom Maďarsku – Zadunajsku, je obľúbené turistami v prvom rade svojou termálnou vodou, ktorú si návštevníci môžu užiť rozľahlom kúpeľnom areáli Gránit, ponúkajúcom letné termálne kúpalisko s aquaparkom, kryté kúpele ako aj vonkajšie či vnútorné liečebné centrum. Mesto patriace do župy Zala sa rozprestiera juhozápadne od Balatonu, neďaleko brehov Malého Balatonu. Od Bratislavy je Zalakaros vzdialený približne 220 km.

Kúpalisko Gránit Zalakaros

Liečivá termálna voda má blahodárny a revitalizačný účinok. V kúpeľoch je k dispozícii bohatý výber procedúr, a poskytovaná je tu aj rehabilitácia pod lekárskym dohľadom.

Termálne kúpalisko s tobogánmi a vodnými atrakciami navštívi počas leta veľký počet rekreantov, ktorí si tu užijú množstvo zábavy. Celý kúpeľný areál celkovo s 25 bazénmi a kapacitou 9000 návštevníkov je rozdelený na niekoľko častí.

Kryté kúpele

Kryté kúpeleV kúpeľnom dome, ktorý je otvorený každý deň počas celého roka, sa nachádzajú sedacie bazény s rozličnou teplotou liečivej vody a termálny bazén, ktorý je ohraničený budovou, ale zhora otvorený. Saunový úsek, fungujúci ako samostatná jednotka s vlastným priestorom na oddych, obsahuje 2 sauny, 1 parnú kabínu s vlastným ponorným bazénom so studenou vodou, estetický sprchový kút a automat na nápoje. V budove sa nachádzajú prezliekárne (s vešiakmi a skriňami), a liečebný úsek vyhovujúci všetkým kritériám. Na poschodí šatní funguje oddelenie vodoliečby s tangentormi (podvodná masáž), galvanickým ošetrením, vodnými trakciami, a soláriom. V podkrovnej liečebnej časti sa prevádza masáž, rehabilitačné cvičenie, elektroterapia, fango a liečivé zábaly. Tu sa nachádza aj pedikúra a masáž chodidiel. V budove sa nachádzajú nasledovné pohostinné objekty: reštaurácia, bufety, kaviareň. Návštevník, ktorý vchádza do krytých kúpeľov cez hlavný vchod sa dostane k pokladni, kde si môže zakúpiť lístok na základe príslušného cenníka, alebo dostane vstupenky hradené Štátnou Zdravotnou Poisťovňou. Vedľa pokladne sa nachádza reumatologická odborná ambulancia s čakárňou, ktorá je vybavená primeranými sedadlami a nábytkom, ďalej kaderníctvo a kozmetika.

Liečebné centrum

Liečebné centrum - vnútorná časťTakzvané liečebné centrum slúžiace na rekreáciu, ktoré svojimi zariadeniami poskytuje kúpeľné služby nadštandardnej úrovne, bolo vytvorené v Zalakarosi ako prvé v Maďarsku. Jeho vonkajšie zariadenia sú v prevádzke po celý rok, okrem zimných mesiacov, a krytá časť funguje celý rok. V starostlivo opatrovanej prírodnej časti, ktorá má ojedinelú mikroklímu, sa nachádza z časti zatienený zrkadliskový sedací bazén s liečivou vodou, vybavený naplňovacím a odsávacím systémom (bazén č. 1.). V krytej hale liečebného centra sa rozprestiera skupina bazénov, ktorá pozostáva z troch rôznych, samostatne fungujúcich bazénov. Zimná a letná prevádzka bazénov je umožnená pomocou náplne liečivou a termálnou vodou. Kuriozitou je jacuzzi.

Aquapark (zážitkové kúpele)

Vonkajšie bazényTáto vstupenka mimoriadnej cenovej kategórie je platná v zariadeniach Liečebného centra i Aquaparku ako aj v bazénoch krytého a termálneho kúpaliska. Vstupenky obsahujú aj celodenné bezplatné použitie lehátok. Obe jednotky disponujú podľa pohlavia oddeleným vodným blokom. Prístupnosť k jednotlivým úsekom je pre pohybovo obmedzených návštevníkov zabezpečená výťahmi. V hale aquaparku, ktorý poskytuje welness-fitnes služby, sa nachádza jeden zrkadliskový bazén nepravidelného tvaru s filtračným čerpacím zariadením a termálnou vodou, v ktorom funguje 10 rôznych vodných atrakcií (pôžitkový bazén). K aquaparku patrí aj sauna a parná kabína. Vonkajšie pôžitkové bazény poskytujú nezabudnuteľnú zábavu. Bazény sú zrkadliskové s filtračným čerpacím zariadením naplnené termálnou vodou. Otvorený pôžitkový bazén a bazén s podvodnou masážou zabezpečuje príjemný relax početnými atrakciami. Detský pôžitkový bazén vyvoláva svojimi atrakciami nadšenú zábavu detí.

Zariadenia letných (nekrytých) zážitkových kúpeľov

Zážitkový bazén s termálnou vodou

prelivový, 28-32 °C, objem 402 m3.

Atrakcie: 8 ks masážne trysky, 3 ks vodné hríby, 8 ks perličkové lavice, 24 ks sedacia masáž s vodnými dýzami, 3 ks chrliče, 3 ks perličkový kúpeľ so spodnými dýzami, 12 ks škótske striky

Detský zážitkový bazén s termálnou vodou

prelivový, 28-30 °C, objem 28 m3.

Atrakcie: vodný jež, striekajúci had, šmýkačka,

Hydromasážny bazén s termálnou vodou

8 ks hydromasážne trysky, prelivový, 34-36 °C, objem 40 m3.
Nekryté bazény aquaparku fungujú počas celého roka, niektoré bazény môžu byť mimo prevádzky v závislosti od počasia. Zariadenia krytých zážitkových kúpeľov (v prevádzke celý rok)

Zážitkový bazén

s termálnou vodou 28-33 °C, objem 468 m3, prelivový (krytá zážitková hala)

Atrakcie: 8 ks masážne trysky, 1 ks zrýchlovací kanál s vodným prúdom, 1 ks veľký vodný hríb, 6 ks masážne lehátka, 1 ks vodný prameň, 8 ks sedací perličkový kúpeľ, 8 ks sedacia masáž s vodnými dýzami, 1 ks dvojitá masážna tryska krku, 1 ks chrlič, 3 ks perličkový kúpeľ so spodnými dýzami, 10 ks podvodné reflektory

Multifunkčný športový bazén s rozlohou 400 m2, vhodný na plávanie, cvičenie vo vode a vodný aerobik, ktorý sa so zabudovanými vodnými tryskami (16 ks) a 3 dnovými tryskami môže premeniť na perličkový bazén, tým slúžiť aj ako oddychový bazén.

Detský oddychový bazén s nasledovnými atrakciami:

 • 1 mini tobogán
 • 1 vodný hríbik
 • 1 mini vodopád
 • 1 preklápajúce sa vedro.

Tobogán "Čierna diera" so svetelnými efektmi. Tobogán je celý uzavretý, respektíve začína i končí uzavretou časťou.

Fínska, aromatická a svetelno-terapeutická sauna, parná kabína

Nekryté bazény aquaparku sú v prevádzke aj v zime, ale jednotlivé bazény môžu byť v závislosti od počasia zatvorené.

Letné termálne kúpalisko

Kúpalisko tobogányPrírodné termálne kúpalisko Zalakaros je v prevádzke od 1. mája do 30. septembra. V kúpalisku, vytvorenom na 10 hektárovej pekne, starostlivo upravenej ploche, si všetky vekové skupiny môžu nájsť sebe vyhovujúci bazén, počnúc liečivým sedacím bazénom cez termálne kúpaliskové bazény s kolujúcou vodou a detský bazén, až po bazén s vlnobitím. K termálnemu kúpalisku je možné sa dostať od námestia "Dísz tér", cez arkády hlavnej budovy letného kúpaliska, cez hlavný vchod krytých kúpeľov a cez južný vchod vodného parku.

Bazény termálneho kúpaliska:

 • bazén č. III.: 2 samostatné zrkadliskové sedacie bazény s liečivou vodou a rozdielnou teplotou, z časti zatienené a chránené od vetra
 • bazén č. IV.: Zrkadliskový kúpaliskový bazén s termálnou vodou a filtračným čerpacím zariadením
 • bazén č. V. Rodinný bazén: viacfunkčný zrkadliskový bazén s termálnou vodou a filtračným čerpacím zariadením a dvomi toboganmi pre deti a pre dospelých
 • bazén č. VI.: zrkadliskový detský bazén s termálnou vodou, filtračným čerpacím zariadením a atraktívnym prvkom
 • bazén č. VII.: viacfunkčný zrkadliskový bazén s termálnou vodou (vhodný na skákania do vody, plávanie a kúpanie), vybavený filtračným a čerpacím zariadením
 • bazén s vlnobitím a termálnou vodou

TobogányV roku 2005 bol vybudovaný nový komplex tobogánov na letnom kúpalisku, ktorý pozostáva z 81 metrového, rovnomerného tobogánu "Anaconda", z 2 ks 13 metrových rýchlo-spádových tobogánov "Kamikadze" a z tobogánu s 3 dráhami, s nerovnomerným spádom "Rodinná".

Na kúpalisku sa nachádzajú dva sektory ženských a mužských spŕch. Na poschodí hlavnej budovy funguje prezliekáreň s vešiakovým systémom, ktorá je vhodná pre 1000 osôb. V záujme pohodlnejšieho prezliekania sa môžu zapožičať tzv. menšie a väčšie kabíny.

Na okrajových častiach územia kúpaliska označených É a K sa nachádzajú rozličné pohostinné zariadenia, ktoré vyhovejú všetkým požiadavkám. Všetky objekty spája cestná sieť so spevneným povrchom. Na šport a zábavu slúži volejbalové ihrisko, nachádzajúce sa v sektore "K" letného kúpaliska, nový komplex tobogánov a detské ihrisko.

Liečivá voda

Z viac ako dvetisícmetrovej hĺbky pramení 96 °C voda Zalakaroš, ktorá na základe jej zloženia a veľkosti vodných zásob je jednou z najdôležitejších. Je to alkaloidochloridová, vodíkovokarbonátová liečivá voda, v ktorej sa prítomnosť jódu, brómu, sírovodíka a fluóru s rádioaktívnymi zložkami spoločné nachádzajú zriedka, i v Európe je toto zloženie vody ojedinelé. Okrem toho sú hlavnými zložkami vody draslík a sodík, magnézium, železo, mangán, nitrát a nitrit, metakyselina boritá, metakyselina kremičitá, voľná kyselina uhličitá Voda Zalakaros je vhodná na liečenie nasledujúcich chorôb: pohybové ústrojenstvo, chronický zápal a degeneratíva kĺbov, poruchy nervovej sústavy , premeny srdcového a krvného obehu, poruchy metabolizmu, chronickej gynekologické a zubné zápaly. Okrem toho sa voda obzvlášť môže použiť v rehabilitácii a doliečenie po nehodách a ortopedických operáciách.

Zloženie termálnej vody

Sodíkovo-chloridová a hydrokarbonátová termálna voda, ktorú produkujú naše studne (2 ks) z panónskej vrstvy, má 53 °C . Túto termálnu vodu, ktorá je v iných kúpeľoch vyhlásená za liečivú vodu, v zalakarošských kúpeľoch využívame predovšetkým v bazénoch poskytujúcich wellness a zábavu (termálne bazény kúpaliska, športový bazén, detské bazény, aquapark). Všetky naše bazény, napúšťané termálnou vodou, sú vybavené filtračným zariadením.

Indikácie

Cieľom lekárskej rehabilitácie je obnovenie alebo nahradenie porušených (stratených) funkcií kompenzatorickým rozvíjaním a precvičovaním zvyšných schopností. To znamená, že lekárska rehabilitácia sa môže realizovať len vtedy, ak sú porušené alebo stratené funkcie a je možné tieto obnoviť alebo nahradiť. V obnovení alebo nahradení porušených funkcií pohybového aparátu má významnú úlohu kúpeľná liečba, nech ide o poruchy ciev, nervov, svalov, väzív, kĺbov alebo kostí, pretože pohybové funkcie sa dobre precvičujú vo vode s primeranou teplotou a pri rehabilitácii sa dobre využívajú blahodarné účinky termálnych a minerálnych vôd na celý organizmus. Kúpeľná liečba je účinným rehabilitačným faktorom vtedy, ak zlepšuje účinnosť vhodne prevádzaných liečebných cvičení vo vode i mimo nej.

Najvýznamnejšie účinky uznanej liečivej vody sa uplatňujú:

§ pri opotrebovaných chrupavkách končatín, tzv. degeneratívnych zmenách - odchýlkach platničiek a chrbticových kĺbov
§ v prípadoch chronických zápalových ochorení kĺbov
§ pri reumatizme mäkkých častí
§ pri najčastejších chorobách oporného systému
§ pri SPA spondylarthritis ankylopoetica)
§ pri zúženinách periférnych ciev - doplnenie uhličitým kúpeľom
§ pri ortopedických pooperačných stavoch, alebo zlepšení zníženej pohyblivosti kĺbov pred operáciou
§ v stavoch nasledujúcich po poškodeniach končatín, na uvoľnenie bolestivých spasmov a kontraktúr nastupujúcich po konsolidácii zlomenín
§ v stavoch nasledujúcich po poškodeniach chrbtice bez neurologických symptómov na zlepšenie pohybovej obmedzenosti
§ v stavoch po poškodeniach chrbtice s neurologickými symptómami
§ pri chorobách odumierania svalov
§ pri paraparézach nasledujúcich po mozgových ictusoch a krvácaní do mozgu
§ pri psoriáze - z hľadiska kožných príznakov
§ pri chronických gynekologických ochoreniach
§ pri súvislostiach autoimunitných ochorení s pohybovým ústrojenstvom
§ pri chronických ekzematických kožných zápaloch
§ v chorobných stavoch spojených s vyčerpanosťou vegetatívnej nervovej sústavy

Okrem liečivých a termálnych bazénov s teplotou vody 32-36°C na prevádzanie dôležitej pohybovej terapie slúži zrkadliskový športový bazén a aquapark. Ostatné liečebné procedúry prevádzané mimo nich sú: podvodná výrivková masáž, vodné trakcie, uhličitý kúpeľ, rôzne druhy masáže, klasická masáž, reflexná masáž chodidiel, elektroliečba: úplný galvan tela, ultrazvuk, iontoforéza, reflexoterapia elektrickým prúdom, 4 komorový hydrogalvanický kúpeľ a suchý CO2 kúpeľ, liečebný telocvik, parafín-fango(obklady), Ritexove-obklady.

V takzvanom liečebnom centre, ktoré poskytuje náročnejšie kúpeľné služby, je k dispozícii sedací kúpeľ s liečivou vodou, a jacuzzi s termálnou vodou.

Aquapark, ktorý je v prevádzke od marca roku 1999, svojimi rozličnými vodnými atrakciami, je obzvlášť prospešný pri prevencii a je užitočný i v priebehu rehabilitačných procedúr.

Procedúry

 • Kúpele s trakciami
 • Perličkové kúpele s kyselinou uhličitou
 • Masáže
 • 4 komorové galvanické procedúry masáž s vodným prúdom pod vodou (tangentor)
 • suchý kysličník uhličitý
 • galvanické procedúry pre celé telo
 • stimulácia nervov elektrickým prúdom
 • ultrazvuk
 • magnetický prsteň
 • reflexná masáž
 • individuálny liečebný telocvik
 • skupinový liečebný telocvik (3 osoby)
 • cvičenie vo vode
 • parafango
 • rôzne iné obklady
 • komplexné ošetrenie
Napísať hodnotenie
Kontakty
Adresa Thermál u. 4.
8749, Zalakaros
Telefón +36 93... Zobraziť kontakty
Telefón +36 93 340 420
GPS N46.548900°
E17.125800°
Dátum vytvorenia 26. 11. 2014
Dátum poslednej úpravy 17. 07. 2019
Ubytovanie v okolí miesta Zalakaros
Hunguest Hotel Freya SuperiorZalakaros
Cena od: 77.50 €
0.28 km
0.34 km
Hotel Venus SuperiorZalakaros
Cena od: 36.00 €
0.40 km
Apartmánový dom Club MenDanZalakaros
Cena od: 19.00 €
0.41 km
Aphrodite Foodness & Family HotelZalakaros
Cena od: 44.50 €
0.42 km
Hotel Karos Spa SuperiorZalakaros
Cena od: 55.00 €
0.51 km
Gyógyfürdő-téri ApartmányZalakaros
Cena od: 16.00 €
0.56 km

    Zobraziť ďalšie Ubytovania Zalakaros

Zaujímavosti v okolí
2.23 km
Farma Garabonciás - ZalakarosJazda na koni, farmy
5.52 km
Obec NagybakónakVýlety do prírody
8.66 km
9.19 km
Ranč FenyvespusztaZoologické a botanické záhrady, arboréta
11.43 km
Malý Balaton - ZalakarosPrírodné rezervácie
12.23 km
Zobraziť ďalšie zaujímavosti

Cenník pre rok 2018

Ceny vstupeniek v HUF
Základné vstupenky Dospelá osoba Študent  
(6-18 rokov)
Deti  
(3-6 rok.)
Rodinný vstup
(2 dosp.+ 2 štud.)
3 hod. vstup
01.01.-27.04. 2.300,- 1.700,- 650,- 7.000,- 1.750,-
28.04. - 30.06.
01.09. - 30.09.
2.900,- 2.100,- 650,- 8.600,- 2.200,-
01.07.-31.08. 3.200,- 2.200.- 650.- 9.000,- 2.400,-
01.10. - 31.12. 2.500,- 1.850,- 650,- 7.550,- 1.900,-
Komplexné vstupenky Dospelá osoba Študent
(6-18 r.)
Dieťa
(3-6 r.)
Rodinný vstup
(2 dospelí +
2 študenti)
3 hod. vstup
01.01.-27.04. 3.700.- 2.950.- 850.- 11.700.- 2.800.-
28.04. - 30.09. 4.300.- 3.500.- 850.- 13.700.- 3.250.-
01.10. - 31.12. 4.000,- 3.200,- 850,- 12.500,- 3.000,-
Kompletní vstupenka se saunovým dvorem (dospelá osoba)
13.02.-27.04. 4.500,-
28.04.- 30.09. -
01.10.-31.12. -

ZÁKLADNÉ VSTUPENKY SÚ PLATNÉ PRE: kryté kúpele, letné kúpalisko (otvorené v období: 28.04.-30.09.)

KOMPLEXNÉ VSTUPENKY SÚ PLATNÉ PRE: zážitkové kúpele, liečebné centrum, kryté kúpele, letné kúpalisko (kúpalisko v termine 28.04.-30.09.)

Vstupenky sú platné po celý deň od otvorenia do konca otváracej doby a držiteľa oprávňujú k jednorazovemu vstupu.

3 hodinová VSTUPENKA: platí od pondelka do piatku, okrem sviatkov a možno ju zakúpiť 3 hodiny pred záverečnou (19:00 hod.)

DRUHY VSTUPENIEK:

 • Študenti: deti vo veku 6-18 rokov, v prípade predloženia študentského preukazu.
 • Deti: deti vo veku 3-6 rokov.
 • Rodinná vstupenka: 2 dospelí a 2 deti vo veku  6-18 rokov
 • Vstupné pre deti vo veku 0-3 rokov je zahrnuté v cene vstupenky pre dospelých.

Otváracia doba 2018

Liečebné kúpele

01.01.2018 10:00 - 19.00
02.01.-23.12.2018 (pondelok - nedeľa) 09:00 - 18:00

Liečebné centrum (krytý bazén)

01.01.2018 10:00 - 19.00
02.01. - 27.05.2018  09:00-18:00
28.05.-26.08.2018 09:00-19:00
27.08. - 23.12.2018 09:00 -18:00

Liečebné centrum (vonkajší bazén) 

29.03. - 27.05.2018 09:00 - 18.00
28.05. - 26.08.2018 09:00 - 19.00
27.08. - 30.09.2018 09.00 - 18.00
01.10. - 04.11.2018 09:00 - 17:00

Zážitkové kúpele (aquapark)

01.01.2018 10:00 - 21:00
02.01. - 23.12.2018
pondelok- nedeľa
09:00 - 21:00

Letné kúpalisko

28.04. - 27.05.2018 9:00-19:00
28.05. - 26.08.2018 9:00-19:00
27.08. - 30.09.2018 9:00-18:00
 • športový bazén je v prevádzke v rámci otváracej doby kúpaliska
 • bazén č.5 je otvorený podľa aktuálneho záujmu (okrem mája a septembra)
 • Vodný raj  Vízipók – Csodapók počas mája a septembra je otvorený iba počas víkendov, podľa počasia
 • bazén s vlnobitím je počas mája a septembra v prevádzka len v prípade priaznivého počasia
 • počas leta (júl-august) vedenie si vyhradzuje právo na zmenu otváracej doby letného kúpaliska (podľa počasia) do 20.00 hod.

Použite prosím nasledujúci formulár pre hodnotenie zariadenia.

Ochota personálu
Pomer ceny a služieb
Čistota
Komfort
Úroveň stravovacích služieb
Pozitíva Negatíva
Meno klienta (nepovinné) Email (nepovinné)
Ochrana proti spamu    
Hodnotenia
Ochota personálu:
Pomer ceny a služieb:
Čistota:
Komfort:
Úroveň stravovacích služieb:
Pozitíva: Pro rodiny s malými dětmi naprosto ideální, jedny z nejlepších. Lepší než Sarvár.
Negatíva:
Meno klienta:

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím