Ubytovanie v Maďarsku

Ubytovanie Gyula

Pobyty Gyula
Zobraziť mapu
Gyula Mapa

Gyula – historické kúpeľné mesto

Mesto GyulaTakmer 800 ročné historické mesto Gyula sa nachádza v juhovýchodnej časti Maďarska v blízkosti rumunských hraníc neďaleko mesta Békéscsaba, 220 km od hlavného mesta Budapešť, žije tu cca 35 000 obyvateľov. Symbolom mesta je 600 ročný gotický hrad z rodu Almássy, ako jediná tehlová pevnosť v krajine a v strednej Európe, ktorá zostala neporušená.

Hradné kúpele

Kúpalisko a Hradné kúpele GyulaNajväčšou turistickou atrakciou sú hradné kúpele - snáď najkrajšie kúpele v Maďarsku, ktoré ročne navštívi milión návštevníkov. Kúpele sú vybudované v parku bývalého Almássy kaštieľa na ploche 8,5 hektárov, ktorá je dnes prírodnou rezerváciou. Návštevníkom slúži 8 krytých a otvorených bazénov s vodnou plochou 2500 m2, ktoré ponúkajú dokonalý relax a odpočinok pre všetky vekové kategórie.

kúpele - kúpaliskoSúčasťou kúpeľov je wellness a fyzioterapeutické centrum. V kúpeľoch sa môžete počas celého roka liečiť pod dohľadom odborného personálu: reumatológov, fyzioterapeutov a športových lekárov.

Turistické zaujímavosti

hrad gyula várHrad Gyula /Gyulai Vár/ - bol postavený v rokoch 1403 až 1445. Vnútorné hradby sú postavené z nepálených tehál. Obklopuje ho 14 metrov vysoký múr a 20 metrov vysoká strážna veža s hlavnou bránou a padacím mostom. Hrad má vnútorné otvorené nádvorie. V horných poschodiach je rytierska sála a obytné miestnosti. Vo veži hradu je jedna z najstarších gotických kaplniek v krajine. V súčasnosti hrad slúži ako kultúrne centrum a múzeum. V hradnom múzeu sa môžu návštevníci zoznámiť s históriu zámku, v kaplnke sa konajú krstiny, svadby. Hrad je aj miestom konania jedného z najznámejších letných divadelných festivalov.

Zaujímavosťou mesta sú tzv. Svetové hodiny unikátneho dizajnu, vyrobené jedinečnou technológiou. Z 3,5 tonovej smaragdovozelenej sklenenej gule je možné prečítať všetky časové pásma zeme.

Kaštieľ Gyulavári

gyulavari kastelyBudova pozostáva zo 14 izieb, hospodárskej budovy, kaplnky a parku. V súčasnosti slúži ako múzeum. Po rozsiahlej rekonštrukcii v roku 2007 sú v priestoroch zámku vystavené veľmi zaujímavé a cenné prírodné expozície, sály predstavujúce ľudové umenie, prírodné hodnoty a bohatstvo fauny.

100 ročná cukráreň a múzeum

Gyula cukráreňCukráreň a múzeum - veľavravný svedok histórie mesta je jednou z významných pamätihodností .Prvá cukráreň v meste je dnes známa pod názvom storočná cukráreň. Bola otvorená v roku 1840, čím významne prispela k oživeniu vtedajšieho spoločenského života mesta. Cukrárenská dielňa vybavená pôvodnými predmetmi dnes slúži ako cukrárske múzeum, návštevníci tu môžu nahliadnuť do prípravy vtedajších cukrárenských výrobkov.

Gyula Erkel EmlekhazPamätný dom Ferenca Erkela – múzeum - 7. novembra 1810 sa tu narodil Ferenc Erkel, jeden z najznámejších hudobných skladateľov, autor maďarskej hymny a národnej opery. V bohatej zbierke jeho predmetov a dokumentov tu nájdete aj viacero relikvií. Ferenc Erkel bol tiež vynikajúcim šachistom, na jeho pamiatku sa každoročne konajú šachové turnaje.

V mestskej časti Gyulavári stojí kaštieľ Wenckheim-Almásy , postavený v 18. storočí. V kaštieli a priľahlom parku je pre návštevníkov vytvorené návštevnícke centrum ktorého cieľom je predovšetkým predstavenie hodnôt Južnej Nížiny v prírodnej, kultúrnej, a v hospodárskej oblasti.

Gazdovský dvor – múzeum – leží na území pamiatkovej rezervácie, ktorá svojou unikátnou flórou a vtáčou populáciou priťahuje záujem milovníkov prírody. V múzeu je zbierka takmer 2000 kusov výstavných predmetov, predstavujúcich život a hospodárstvo roľníkov, žijúcich na prelome storočia a v 1. polovici 20. storočia. Gazdovský dvor ponúka aj celodenný program : jazdu na koni, jazdu na koči, závodné kone, byvoly, domáce zvieratá, pešie túry.

Mesto Gyula ponúka svojim návštevníkov rozmanité programy: kultúrne akcie, festivaly a akcie pre deti i dospelých. Veľmi populárne a navštevované sú predstavenia Hradného Divadla, jedného z najprestížnejších divadiel v Maďarsku, s takmer 50 ročnou tradíciou.


Charakter ubytovania: Ubytovanie agroturistika | Baby friendly ubytovanie | Bezbariérové ubytovanie | Horské ubytovanie | Lacné ubytovanie | Luxusné ubytovanie | Ubytovanie pre rodiny s deťmi | Ubytovanie s vnútorným / krytým bazénom | Ubytovanie s vonkajším bazénom | Ubytovanie pre školské výlety | Ubytovanie pre teambuilding | Ubytovanie s wellnessom | Zámocké ubytovanie

 

Prehľad ubytovania Gyula, Maďarsko

Hunguest Hotel Erkel***/ Gyula

Hunguest Hotel Erkel***/

****
Gyula (Region: Južné Maďarsko, Župa: Békés) Hotely

Jediný hotel v meste Gyula, ktorý má priamy (krytý a vykurovaný) vchod do susediacich Hradných kúpeľov (Várfürdő****). Hunguest hotel nesie meno miestneho rodáka, najslávnejšieho maďarského hudobného skladateľa Ferenca Erkela. Nachádza sa v južnej časti Dolnozeme v mestečku s príjemnou, miernou klímou a čarovnou historickou atmosférou, v susedstve viac ako päťstoročného gotického hradu a historického parku s romantickým jazerom s možnosťou člnkovania, obklopeným...

Bezbariérový prístupKlimatizácia na izbeKrytý bazénKúpeľné procedúryPre rodiny s deťmiReštauráciaStrážené parkoviskoTermálne kúpalisko/AquaparkViac kategórií ubytovaniaVlastné wellness WC/Kúpeľňa na izbeWiFi
Cena od: 55.50 €
Lôžková kapacita: 616 + 80

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
Používaním tohto webu tiež súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov vyplývajúce z najnovšieho nariadenia EÚ - GDPR. Súhlasím