NAJVÄČŠIE STREDOEURÓPSKE MORSKÉ AKVÁRIUM
Ak chcete zažiť neopakovateľnú atmosféru tropického pásma, vidieť na vlastné oči exotické zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zblízka pozorovať pestrofarebný podmorský svet, navštívte Tropicarium a odneste si so sebou nezabudnuteľný zážitok!
Komplex atraktívneho morského akvária - TROPICARIA, vybudovaný na rozlohe 3000 m², je vybavený špičkovou japonskou technológiou, celý chod komplexu riadi počítačový program. O živé tvory sa stará tím 25 - 30 špecialistov - biológov, veterinárov a ošetrovateľov.
Atrakcie podmorského sveta Tropicarium
Žraločie akvárium
Hlavnou atrakciou podmorského sveta Tropikárium je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrých či hnedých žralokov z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov žralokov.
Prales
Ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom je imitovaná skutočná tropická klíma. Medzi obrovskými porastmi sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí a na aligátorov začne počas 2 minút padať vlažný tropický dážď. Počas dážďa všetci obyvatelia pralesa náhle ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok.V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 – 20 cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.
Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.
Navštívte aj vy očarujúci vodný svet Oceanárium v Maďarsku
Tropicarium sa nachádza v budove veľkého nákupno-zábavného centra s rôznymi reštauráciami, bufetmi, obchodmi a turistickými atrakciami.
Ani zďaleka sme Vám nepredstavili všetky živočíchy a atrakcie, no po návšteve Tropicaria pochopíte, aké fantastické hodnoty existujú na našej Zemi a aké dôležité je ich zachovať.
Ako sa do Tropicaria dostanete z centra Budapešti?
- Z námestí Móricz Zsigmond (tu je konečná zastávka električky č. 6, ktorá jazdí po veľkom okruhu. Než nastúpite, zvolte správny smer na Móricz Zsigmond kortér. V električke pozor na vreckárov!) autobusom č. 3 alebo autobusom č. 3 s červeným označením. Vystúpte na stanici Jókai utca (cesta autobusom č. 3 trvá 15-20 min).
- Z námestia Gellért tér, kam sa dostanete z centra električkou číslo 47 cez most Szabadság híd na Budínsku stranu, a tam nastúpte na autobus „Tétény-busz". Vystúpte na stanici „Lépcsos utca". Pri oboch variantoch platia lístky MHD alebo Budapešť Karta.
- Autom: z dialnice M0 na cestu č. 6 a potom na Nagytétényi út. Parkovanie zadarmo pre 1800 áut.
Otváracia doba:
Každý deň v roku 10:00 – 20:00 hod.
Ceny vstupného:
| Deti 4-14 rokov: |
1 200 HUF |
| Dospelí 14-62 rokov: |
1 900 HUF |
| Seniori nad 62 rokov: |
1 300 HUF |
| Študenti 14-18 rokov: |
1 300 HUF |
Vstup a prehliadka areálu je vhodný aj s detským kočíkom a na invalidnom vozíku.
Radi by sme Vás upozornili, že kŕmenie zvierat, fotografovanie a fotografovanie s použitím blesku je prísne zakázané, v záujme kľudu tu žijúcich vzácnych zvierat. V prípade porušenia tohto zákazu sa platí pokuta vo výške 1500 USD.
Kontakt:
TROPICARIUM, nákupné centrum Campona, Nagytétényi u. 37-43., H-1222 Budapest
Tel: +36 (0)1 4243052
Email: matrai@tropicarium.hu, Web: www.tropicarium.hu